Şahinbey Halı Yıkama
Şahinbey Halı Yıkama

Şahinbey Halı Yıkama

 

Halı yıkama öncelikle toz alma işlemi ile başlar. Toz alma ünitesinden geçen halılar ön durulama işlemine hazır hale gelir. Ön durulama halının arka yüzeyinden başlar ve overlok kısımları ile devam eder. Halının saçak ve kat kısımları derinlemesine temizlenir. Ön yüzü çevrilen halı, halı yıkama işlemine başlamadan önce tekrar durulanır. İkinci ön durulamadan sonra halının ön yüzeyine halı yıkama için özel kimyasallar dökülerek her noktasına erişecek şekilde yedirilir.

 

Halı yıkama, otomatik halı yıkama ve manuel halı yıkama olarak ikiye ayrılır. Çerkezoğlu Halı Yıkama Fabrikasın'da halılar ilk olarak manuel halı yıkama işlemi ile yıkanır. Leke ve kir yoğunluğuna göre bu işlem tekrarlanır. Otomatik makineye geçmeden önce halılar tekrar, üzerinde hiçbir deterjan kalıntısı kalmayana kadar durulanır ve otomatik halı yıkama işlemine geçilir.

 

Otomatik sistemde makinenin bant hızına ve fırça devrine dikkat edilmesi gerekir. Bant ve fırçaların senkronize çalışması derinlemesine temizlik için önemlidir. Makineden rulo şeklinde çıkan halı bir sonraki işlem olan halı kurutma işlemine geçmeye hazır hale gelir. Rulo şeklinde makineden alınan halı yüksek devirde dönen sıkma makinelerine yerleştirilir. Sıkma işleminden çıkan halılar kurutma odalarındaki askılık sistemlerinde bekletilir. 8-12 saat aralığında kuruyan halılar son işlem olan toz alma ve paketleme bölümüne getirilir. Halı yıkama işleminin son kontrol olarak da bilinen paketleme ve hav alma makinesi özel yapım türbin motorlar ile güçlü bir vakum yaparken aynı zamanda dönmekte olan fırçalar da halının havlarını toplamaya yarar. Toz alma makinesinden çıkarılan halılar ambalajlama için özel ölçülerdeki poşetlere konulur. İsim ve adreslere göre ambalajlanan halılar siz değerli müşterilerimize ulaşmak için servis araçlarımıza yüklenir.

 

şahinbey halı yıkama,şahinbey halı yıkama firması,şahinbey halı yıkama yapanlar,şahinbey yün halı yıkama,şahinbey makina halısı yıkama,şahinbey el dokuma halı yıkama,şahinbey shaggy halı yıkama,şahinbey halı yıkama fiyatları,şahinbey halı yıkama şirketleri,şahinbey uygun fiyata halı yıkama,şahinbey halı yıkama m2 fiyatı,şahinbey güvenilir halı yıkama firmaları,şahinbey temiz halı yıkama firmaları,şahinbey halı yıkamacılar,şahinbey halı yıkama yapanlar,şahinbey garantili halı yıkama,şahinbey halı yıkama hizmeti,şahinbey kaliteli halı yıkama,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014