Şahinbey Yün Halı Yıkama
Şahinbey Yün Halı Yıkama

Şahinbey Yün Halı Yıkama

 

Yün halılar bir ev için mükemmel yer döşemeleridir. Ancak özel temizlik ve bakım gerektirirler. Kaliteli bir yün halı son derece dayanıklıdır ve uygun şekilde kullanılırsa ömür boyu sürebilir.

 

Yün doğal bir elyaftır ve suyla temas ettiğinde büzülmez, gerilmez veya bükülmez. Bu nedenle yün halıyı ıslatmak, temizlemenin ideal yoludur. Bununla birlikte, mümkün olduğunca fazla su almak ve kuruma süresini artırmak için bir ekstraksiyon makinesi veya ıslak vakum kullanılması önerilir.

 

Özellikle tamamen kurumadan önce çok uzun süre ıslak kalan halılar; kötü kokuya varabilir, rengi kahverengileşebilir veya büzüşebilir ve çözülebilir. Halı üzerinde asla sıcak su veya ısıtıcı kullanılmamalı, çünkü ısı elyafların büzülmesine neden olur. Soğuk ve ılık su, yün halılarındaki kir ve lekelerin çoğunun zarar vermeden giderilmesi için idealdir.

 

Tüm temizlik deterjanlarını yün halılarda kullanmak yanlış bir yöntemdir. Yün izleri veya elyaflara zarar verebilecek içerikler için herhangi bir temizlik ürününün veya kimyasal maddenin etiketini kontrol etmek en iyisidir. Özellikle yün için tasarlanmış halı şampuanları idealdir.

 

Lifleri parçalayacağı için asla yün halı üzerinde çamaşır suyu (klor) kullanılmamalıdır. Bulaşık deterjanı, halıya zarar vermeden yağ ve kiri nazikçe çıkarmak için idealdir. Biyo-enzim temizleyicileri, herhangi bir organik maddenin neden olduğu lekeleri çıkarır.

 

Halılarınızı ılık su çıkarma işlemi ile en az iki yılda bir profesyonel olarak temizletmenizi öneriyoruz. Sıcak su ve yün şampuanı kiri çözerken, ekstraksiyon işlemi daha hızlı kuruma için kiri, deterjan ve fazla suyu temizleyecektir.

 

Üreticinin temizlik ve bakım talimatlarını dikkatlice takip etmeniz gereklidir. Bakım talimatlarından emin değilseniz, yün halılarınızı profesyonel halı temizleme makinalarında güvenli bir şekilde temizletmek isterseniz Çerkezoğlu Halı Yıkama olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

 

Ayrıca kan, kırmızı şarap, oje, evcil hayvan, kahve, çay veya oluşabilecek olağandışı lekelerin çıkartılması oldukça zordur. Halılarınızdaki lekeleri ustaca temizletmek için randevu alabilirsiniz.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014